Převodovky APEX DYNAMICS

Planetové převodovky firmy APEX DYNAMICS jsou určeny pro provozování se servomotory všech světových výrobců. Tradice výroby přesných převodovek APEX je více než dvacetiletá. Převodovky se vyznačují vysokou kvalitou zpracování, využitím inovativních přístupů ve fázi projektování a výroby a pokrývají široký rozsah požadavků zákazníků. Vstřícná obchodní politika , možnost snadné konfigurace převodovky k servomotoru a její bezobslužnost po celou dobu životnosti převodovky předurčují tento produkt k nasazení v širokém spektru aplikací.

Technické přednosti převodovek APEX DYNAMICS

Spirálové ozubení

1. Spirálové ozubení

Přesné spirálové ozubení zvětšuje o 33% povrch dotyku zubů ve srovnáni s klasickou konstrukcí převodovky s čelním ozubením. Toto řešení dělá chod převodovky klidnějším a tím snižuje hlučnost převodovky (<56dB) a také snižuje vůli v převodech ( méně než 1 arc-min )

Plazmová nitridace ozubení

2. Plazmová nitridace ozubení

Tepelné zpracování plazmovou nitridaci povrchu zubů ve vlastním výrobním závodě dovoluje dosažení tvrdosti povrchu zubů 900Hv a hodnoty 30Rc což podstatným způsobem zvyšuje životnost a odolnost na rázová přetížení.

HeliTopo technologie

3. HeliTopo technologie

Spirálová geometrie zubů zvětšuje životnost zubu a optimalizuje vzájemnou polohu ozubení s maximalizací dotykové plochy zabírajících zubů.

Použití jehlových ložisek

4. Použití jehlových ložisek

Použití jehlových ložisek zajišťuje velkou kontaktní plochu , která zvyšuje tuhost a umožňuje dosažení velkých hodnot výstupního momentu.

Bezúdržbový provoz

5. Bezúdržbový provoz

Použití syntetického maziva Nyogel 792D spolu s krytím IP65 zaručuje bezúdržbový provoz.

Speciální konstrukce svěrného pouzdra

6. Speciální konstrukce svěrného pouzdra

Speciální částečně dělené třílamelové svěrné pouzdro zajišťuje bezvůlový přenos zatížení a eliminuje možnost prokluzu . Přesnou souosostí spoje je docíleno plynulého chodu převodovky s možností vyšší vstupní rychlosti.

Modulární konstrukce adaptéru

7. Modulární konstrukce adaptéru

Unikátní modulární konstrukce adaptéru dovoluje připojit rychle a snadno jakýkoliv servomotor.

Speciální neelektrolytické niklování povrchu

8. Speciální neelektrolytické niklování povrchu

Speciální úprava povrchu neelektrolytickým niklováním výstupní části a černění anodizací vstupní části těla převodovky je provedeno pro nasazení v extrémních prostředích.

Tělo planety z jednoho kusu

9. Tělo planety z jednoho kusu

Tělo planety z jednoho kusu dovoluje maximální radiální zatížení a zvyšuje tuhost a spolehlivost.

Patentovaný těsnicí systém

10. Patentovaný těsnicí systém

Novinkou je patentované řešení vstupního a výstupního těsnění převodovky. Toto zamezuje únikům maziva a umožňuje životnost až 30 000 hodin.